Home

Gepubliceerd op 9 februari 2010

Lucy Wenting nieuwe directeur Instituut voor Interdisciplinaire Studies

Gepubliceerd op 9 februari 2010
Drs. Lucy Wenting

Per 1 januari 2010 is drs. Lucy Wenting benoemd  tot nieuwe directeur van het Instituut voor Interdisciplinaire Studies (IIS).

Eind 2009 maakte oud-directeur mr. Jeanine Meerburg de overstap naar de Faculteit Natuurwetenschappen Wiskunde en Informatica (FNWI) waar zij een aanstelling kreeg als directeur onderwijs. Onder haar leiding heeft het IIS een enorme groei doorgemaakt en zich ontwikkeld tot een volwassen onderwijsinstituut.

In 2002 is Lucy Wenting bij het IIS gestart met het opzetten van de master Cognitive Science. Deze master is inmiddels uitgegroeid tot de succesvolle interdisciplinaire Master Brain and Cognitive Sciences. Daarnaast heeft ze het Cognitive Science Center Amsterdam (CSCA) mede vormgegeven. In 2007 is ze gevraagd om toe te treden tot de directie van het instituut. Lucy Wenting studeerde politicologie en filosofie (cum laude).

"Ik ben heel trots dat ik deze rol mag vervullen binnen dit unieke instituut. Het IIS is opgericht als onderwijsinnovatiecentrum van de UvA, als een broedplaats voor het ontwikkelen van nieuwe interdisciplinaire thema's. Die rol willen we blijven vervullen en verder uitbouwen. Nieuwe plannen staan in de steigers. Daarnaast staat het instituut voor excellent onderwijs. In de komende tijd willen we de kwaliteit van ons onderwijs verder versterken, onder meer in het kader van het UvA-plan met betrekking tot studiesucces. De kwaliteit is hoog en kan nog beter.
Ik heb het steeds over ‘we' en ‘ons'‚. Een derde pijler van het IIS is zijn identiteit. Het IIS is een werkgemeenschap voor medewerkers en voor studenten; een community met een eigen karakter en sfeer. Die verbondenheid vormt de basis van ons enthousiasme en succes." 

Bron: IIS
|